Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kategoria Superiore/ Shensoi debuton me fitore ndaj Vllaznis, Laçi bind ndaj Kastriotit

kategoria superiore
Kategoria Superiore

Kategoria Superiore erdhi pasditen e sotme me dy ndeshjet e para të javës së 13, teksa Naxhi Shensoi debuton me fitore. Në përvojën e tij të tretë në stolin e Bylisit, tekniku mori tri pikë të vyera ndaj Vllaznisë në “Adush Muça”, duke iu larguar zonës së ftohtë të renditjes.

Golin që vendosi sfidë ne shënoi Souza Ferreyra në minutën e 59-të, që shfrytëzoi një rreshtim të gabuar të mbrojtjes shkodrane. Bekim Balaj u aktivizua në minutën e 53-të në vend të Kainës. Ndonëse rikthimi i tij te Vllaznia u prit me shumë bujë, sulmuesi nuk ia doli të bëjë diferencën në fushë.

Lexo edhe

Shkodranët biejnë kështu pas 3 fitoresh radhazi dhe nuk arrijnë që qoftë edhe përkohësisht, të ngjiten në krye. Nga ana tjetër, mallakastriotët marrin fitoren e parë për 2023-shin dhe dalin përkohësisht nga zona e ftohtë e renditjes.

Laçi triumfon bindshëm ndaj Kastriotit

Fitore e thellë e bindëse e Laçit 4-1 përballë Kastriotit. Skuadra kurbinase e dominoi kundërshtarin që në fillim, duke e zhbllokuar rezultatin me Vasil Shkurtajn që në minutën e 16-të. Pa kaluar ende gjysmë ore lojë, erdhi edhe goli i 2-0, i realizuar nga Spahiu.

Laçi e nisi me vrull edhe pjesë e dytë, me Akinyemin që i çoi shifrat në 3-0. Më pas, në shtesë ishte Geci që shënoi për rezultatin përfundimtar 4-1. Golin e nderit për miqtë e shënoi Joan Çela në minutën e 81-të.

Laçi rikthehet te fitorja pas tri humbjeve radhazi, ndërsa Kastrioti me këtë disfatë rrëshqet në vendin e tetë, pasi u parakalua nga Bylisi.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....