Kategoria Superiore

Katër fitore në pesë ndeshjet e fundit, Skënderbeu i Memellit beson te mbijetesa

Migen Memelli e morri drejtimin e Skënderbeut pas javës së 17-të dhe deri në atë çast skuadra kishte fituar dy ndeshje, por në 9 takime nën drejtimin e pogradecarit në Superiore, kanë ardhur më shumë fitore se sa në gjithë pjesën tjetër të kampionatit.

Skënderbeu ka fituar 3 ndeshje dhe vijon të luftojë për të qëndruar në elitë, në një kohë që mposhti Dinamon në çerekfinalet e Kupës, duke arritur mes 4 më të mirave në kompeticionin e dytë kombëtar.

Thuajse pas çdo ndeshjeje kishte një thirrje për lojtarët e tij për të mos u dorëzuar dhe me sa duket futbollistët e kanë dëgjuar trajnerin e tyre. Në 5 ndeshjet e fundit, duke përfshirë edhe Kupën, Skënderbeu ka fituar 4 dhe të paktën shifrat i shkojnë përshtat atij ekipi të artë që fitoi gjithçka.

Rruga drejt mbijetesës është e vështirë sepse distanca me zonën play-out është 4 pikë dhe për fatin e keq të bardhekuqve, ecuria e tyre shumë e mirë përkoi edhe me performancat tej mase pozitive të Bylisit, gjithsesi ky Skënderbe me lojtarë të rinj në moshë meriton respekt për shpirtin luftarak, për dëshirën për të mos u dorëzuar edhe atëherë kur u duk se fati ishte i shënuar për atë ekip që shkroi historinë me dy pjesëmarrje në grupet e Europa Leagues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency