Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/Dortmundi luan tenis me Kolnin, Haller e Reus dygolësha

Borussia e Dortmundit duket se e ka zgjidhur shumë shpejt sfidën me Kolnin në “Signal Iduna Park” në kuadër të javës së 25-të të Bundesligës, duke e mbyllur pjesën e parë me një festival golash (4-1).

Verdhezinjtë shënuan dy hera brenda minutës së 17-të, duke i dhënë një goditje të fortë kundërshtarit.

Në të 15-tën një aksion model i vendësve u përmbyll me golin e Guerreiros, që u shërbye Malen.

Vetëm dy minuta më vonë, Haller shënoi të dytin për verdhezinjtë, pas një tjetër kombinimi të bukur të vendësve.

Por Dortmundi nuk e ndali vrullin dhe në minutën e 32-të realizoi golin e tretë me veteranin Marco Reus.

A pabesueshme ajo që ndodh në “Signal Iduna Park”, vjen radha e Malen për ta dërguar topin në rrjetë, 4-0.

 

Pa u mbyllur pjesa e parë, Kolni realizoi golin e parë me Selken, që mund të shërbejë për moral gjatë pjesës së dytë.

LEXO EDHE:

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...