Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Katër herë kampioni i botës me COVID, e zëvendëson Hulkenberg

Sebastian Vettel pozitiv për Covid-19. Katër herë kampioni i botës me Red Bullin, tashmë pjesë e skuadrës Aston Martin, është i detyruar të humbasë Çmimin e Madh të parë të Botërorit të Formula 1 për vitin 2022 në Bahrein. Në vend të tij, skuadra angleze do të nxjerrë pilotin rezervë, Nico Hulkenberg.

Ky është rasti i dytë i infektimit me Koronavirus në prag të startit të sezonit, pas Ricciardos, i cili megjithatë u rikuperua në kohë rekord dhe do të jetë në start në timonin e McLarenit të tij.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...