Sport

Katër sfidat që i paraprinë duelit Florian Marku-Dragisiç

Pallati i sportit dhuroi një mbrëmje magjike, ku krahas super duelit mes Florian Markut dhe Slaxhan Dragisic, në oktagon u ngjitën gjithashtu dhe sportistë të talentuar që aspirojnë për të bërë emër në sportin e kick-boksit. Në pritje të takimit Marku-Dragisiç, ishin plot katër ndeshje mjaft interesante që paraprinë.

Përballja e parë që hapi mbrëmjen ishte një ajo mes Andi Xhelili dhe Alberto Hoxha. Një ndeshje shumë e ekuilibruar në peshën 60 kg, ku u deshën tre raunde për të përcaktuar fituesin. Në përfundim Andi Xhelili fitoi falë edhe pikëve të grumbulluara fitoi ndaj Alberto Hoxhës 2-1.

Në peshën 73 kg, në oktagon u ngjitën Endri Xhepa përballë Xhuljano Zaranjakut. Peshë me e madhe, grushte më të fuqishëm. Sfida filloi me ritëm, ku të dy boksierët provuan të vinin kundërshtarin në vështirësi. Në raundin e parë Zaranjaku mundi të bënte diçka më mirë, por në raundin pasardhës, Endri Xhepa reagoi mirë duke mbyllur gjithçka që në raundin e dytë, aty ku Zaranjaku e pa vetën në Knock out, pasi disa grushteve të shpejtë njëri pas tjetrit.

Dueli i fundit në kick box ishte në kategorinë për femra në peshën 60 kg, ku përballë njëra-tjetrës ishin Esmeralda Novruzaj dhe Marinela Cani. Sfida ishte shumë e ekuilibruar dhe zgjati deri në raundin e tretë, teksa juria vendosi që Marinela Cani të shpallej fituese.

Më pas duelet u spostuan në kategorinë e MMA dhe ndeshja e parë ishte ajo ndaj luftëtarit kosovar Art Loxha dhe grekut Xhorxh Ianakidhis. Ndeshja u mbyll përpara kohë, teksa Ianakidhis e mbërtheu Art Loxhën nga prapa dhe ky i fundit, në vështirësi u dorëzua.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top