Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Katër trajnerë në 24 javë, Kukësi ka vetëm një shpresë

Katër trajnerë në 24 javë, Kukësi ka vetëm një shpresë
Katër trajnerë në 24 javë, Kukësi ka vetëm një shpresë

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan me Stavri Nicën, i cili u pasua nga Emiliano Çela dhe tani drejtimin e ka marrë Bledar Devolli.

Kukësi mbetet i fundit dhe humbja me Teutën i ndërlikon akoma dhe më tepër pozitat e verilindorëve që jo vetëm mbeten në vendin e fundit, por shohin një rival të drejtpërdrejtë të distancohet.

Synimi i Kukësit deri në fund do të jetë arritja e vendit të 8-të, që është dhe zona e play-out, pasi zona e shpëtimit tashmë është plot 10 pikë larg.

Lexo edhe: 

Verilindorët do të luajnë në Kupë me Partizanin, por pa dyshim vëmendjen më të madhe do e kenë në kampionat, ku do të presin Erzenin të dielën që vjen.

Ndërkohë që vijon rekordi negative prej 6 humbjesh radhazi për kuksianët, të cilët nuk fitojnë nga tetori i vitit të shkuar dhe deri më tani kanë marrë vetëm 19 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...