Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kazuyoshi Miura i pandalshëm, debuton me Oliveirense në moshën 56-vjeçare

Kazuyoshi Miura nuk njeh limite dhe as kur bëhet fjalë për moshën.

Sulmuesi japonez është plot 56 vjeç megjithatë duket se nuk ka ndërmend që të tërhiqet nga futbolli i luajtur.

Lexo edhe: 

Miura është te skuadra e Oliveirense në formë huazimi nga Yokohama, ndërsa ka bërë edhe debutimin në kampionatin e dytë të futbollit portugez.

Kështu ky bëhet sezoni i 38-të i Kazuyoshi Miura si futbollist profesionist.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...