Merkato

Kean te Everton, zbulohet detajet e marrëveshjes

Moise Kean mund të konsiderohet një futbollist i Evertonit. Talenti italian me origjinë nga Bregu i Fildishtë i cili mahniti mbarë opinionin sportiv në pjesën e dytë të sezonit të shkuar falë paraqitjeve të jashtëzakonshme me Juventusin do të veshë fanellën blu të skuadrës nga Liverpooli duke prekur për herë të parë në karrierë Premier Leaguen. Duke iu referuar mediave italiane akordi mes klubit bardhezi dhe Evertonit tashmë është gjetur dhe kampionët e Italisë do të përfitojnë 32 milion euro për kartonin e 18 vjeçarit, një shifër që mund të shkojë deri në 40 milionë euro po të shtohen edhe bonuset e ndryshëm që lidhen me aktivizimin dhe trofetë e mundshëm që futbollisti mund të fitoj me “the toffies”.

Kontrata e Kean me Juventusin përfundonte në verë të 2020-ës dhe “Zonja e Vjetër” nuk mund të rrezikonte ta humbiste sulmuesin me parametër 0. Lojtari do të firmosë një marrëveshje nga e cila do të përfitojë 3 milion euro në sezon, ndërkohë që tek bardhezinnjtë paguhej 550 mijë euro në sezon. Edicionin e fundit me Juven ai u aktivizua në 14 ndeshje duke realizuar 7 gola, ndërsa debutoi edhe me fanellën e Italisë teksa gjeti rrjetën me të kaltrit në sfidën përballë Finlandës e vlefshme për eliminatoret  e kampionatit europian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency