Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europë

Kelly “çmend” Wembley-n, Anglia për herë të parë kampione e Evropës

Anglia është shpallur kampione e Evropës për femra. Kombëtarja e drejtuar nga Sarina Wiegman mundi Gjermaninë me rezultatin 2-1 në finalen e Kampionatit Evropian që u zhvillua në Wembley, duke e fituar për herë të parë në histori këtë trofe.

Një finale krejtësisht e ekuilibruar, e zhbllokuar nga vendaset në minutën e 62-të falë golit të Toone, por reagimi e gjermaneve ishte i shpejtë. Në minutën e 79-të barazoi Magull. Sfida shkoi në shtesë, por anglezet I shmangën penalltitë pasi realizuan në minutën e 111-të golin e fitores me anë të Kelly-t.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...