Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Kemi një spiun në mesin tonë”, Nagelsmann: Janë specie të bezdisshme

Pas kualifikimit në çerekfinalen e Champions League, Bayern Munich rikthehet të luajë në Bundesligë teksa të dielën e pret përballja në transfertë ndaj Bayer Leverkusen. Në konferencën për shtyp, trajneri i bavarezëve Julian Nagelsmann vendosi theksin te informacioni që shpeshherë del nga dhomat e zhveshjes të skuadrës. Një shqetësim që tekniku 35-vjeçar e ka të vazhdueshëm ndërsa së fundmi u shpreh se spiunët janë një specie e bezdisshme.

“Spiunët janë një specie e bezdisshme, sa herë shëtis nëpër qytet shoh shumë të tillë. Është e vështirë të lirohesh prej tyre. Nuk e kuptoj se çfarë përfiton personi që transmeton informacione të tilla.

LEXO EDHE:

Gjithsesi, për mua e rëndësishme është të shoh veten në pasqyrë dhe të trajtoj mirë lojtarët dhe stafin tim. Shpresoj që këta personat që flasin dhe nxjerrin informacione të mos e shohin dot veten në pasqyrë”, u shpreh Nagelsmann.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...