Futboll

“Këpuca e Artë”, Lewandowski parakalon Immobilen

Me rifillimin e kampionateve kthehet e ethshme edhe gara për fitimin e “Këpucës së Artë” për sezonin 2019-2020. Nëse para ndalesës Ciro Immobile mund t’i shihte të gjithë nga lart poshtë, falë 27 golave të tij në 26 ndeshje të Serisë A, tani në krye është ngjitur Robert Lewandowski, që në katër ndeshjet e fundit, që korrespondojnë me rifillimin e Bundesligës, jo vetëm që e ka arritur rivalin e tij italian, por edhe është shkëputur me pikë.

Gol në ndeshjen përballë Union Berlinit, gol kundër Eintrachtit dhe dygolësh në sfidën e fundit ndaj Furtuna Dusseldorfit për një total prej 29 finalizimesh në 27 ndeshje. Ciro duhet të nisë të mendojë që tani për ta mposhtur konkurrencën e tij. Ai ka edhe avantazhin e numrit të ndeshjeve, pasi do të zhvilloje plot 12 takime në Serinë A deri në mbyllje.

Momentalisht, Lewandowski kryeson me 58 pikë, më pas vjen Immobile me 54, duke parë që të dy militojnë në kampionate me koeficientin e golit 2. Në vendin e tretë dhe të katërt janë dy sulmues të tjerë të Bundesligës, Timo Werner (48 pikë) dhe Erling Haaland. Në vendin e pestë është Cristiano Ronaldo me 42 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency