Premier League

Këpuca e Artë në Angli, çfarë gare mes të paktën 7 pretendentëve!

Gara për Këpucën e Artë në Premier League, çmim që i jepet golashënuesit më të mirë të elitës së futbollit anglez, këtë vitet pritet të jetë edhe më ashpër se një sezon më parë, kur dyshja e Liverpoolit, Sadio Mane dhe Mohamed Salah, plus Pierre-Emerick Aubameyang i Arsenalit, e mbyllën kampionatin me nga 22 gola.

Por kush do t’i pasojë ata si golashënuesi më i mirë i 2019-2020? Më poshtë janë listuar të gjithë kandidatët që po garojnë në Angli për këtë çmim prestigjioz individual.

  1. Jamie Vardy (Leicester City): 17 gola, 118 minuta për gol; dygolësha 3; tregolësha 1.
  2. Sergio Aguero (Manchester City): 16 gola, 73 minuta për gol; dygolësha 3, tregolësha 1.

3= Mohamed Salah (Liverpool): 14 gola, 135 minuta për gol; dygolësha 2, tregolësha 0.

3= Marcus Rashford (Manchester United): 14 gola, 134 minuta për gol, dygolësha 3, tregolësha 0.

3= Danny Ings (Southampton): 14 gola, 123 minuta për gol, dygolësha 1, tregolësha 0.

3= Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal): 14 gola, 145 minuta për gol, dygolësha 2, tregolësha 0.

  1. Tammy Abraham (Chelsea): 13 gola, 148 minuta për gol, dygolësha 2, tregolësha 3.

“Outsiders”: Janë 6 lojtarë aktualisht me nga 11 gola të shënuar e që nuk mund të përjashtohen nga gara për golashënuesin më të mirë të Premier League-s (Sadio Mane (Liverpool), Raul Jimenez (Wolves), Teemu Pukki (Norwich), Harry Kane (Tottenham), Dominic Calvert-Leëin (Everton) dhe Raheem Sterling (Manchester City).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency