Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Këpuca e Artë, sulmuesi nga Mali “mund” futbollistin e kombëtares shqiptare

Këpuca e Artë - Saliou Guindo
Këpuca e Artë - Saliou Guindo

Gara për Këpucën e Artë të sezonit të shkuar u vendos vetëm në javët e fundit. Saliou Guindo u shpall “Këpuca e Artë” për sezonin 2021/2022.

Sulmuesi i Laçit mposhti, Taulant Seferin, i cili shënoi po të njëjtën kuotë golash 19, por diferencën e bëri numri i ndeshjeve të luajtur, pasi Guindo ka luajtur në total 33 ndeshje, ndërsa Seferi 34.

Këpuca e Artë - Saliou Guindo

Këpuca e Artë – Saliou Guindo

26-vjeçari, falë paraqitjeve të mira u transferua në Arabinë Saudite me ekipin e Dibba Al Fujairah, por aventura e tij zgjati shumë pak dhe në merkaton e janarit u rikthyer përsëri te Laçi.

Dua t’u përgëzoj të gjithëve për këtë organizim, gjithashtu gjithë futbollistët, gjyqtarët. Dua të falënderoj presidentin Duka për politikën dhe strategjinë që po ndjek me të rinjtë. Trajnerit të ri Sylvinho dhe stafit të tij dua t’u dhuroj suksese dhe sa më shumë fat“, u shpreh Christian Karembeu, ish-futbollisti i njohur që i dhuroi çmimin bomberit afrikan.

Lexo edhe

Simon Simoni “Talenti i Vitit”: Në Shqipëri ka mjaftueshëm talente

“Na ka munguar SuperSporti”, Halili: 2-3 futbollistë nuk dhanë maksimumin në Europë!

Topi i Artë, Mazrekaj: Nder i madh! Rikthimi? Kisha mllef, nuk besonin tek unë

Talentja e vitit 2022, një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...