Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Keqardhja e Lewandowskit: Do doja të qëndroja më gjatë në Katar

Polonia nuk ia doli të përballonte Francën në raundin e 1/8-ve në Botëror. Kampionët në fuqi fituan 3-1, kaluan në çerekfinale dhe tani do të sfidojnë Anglinë.

Sulmuesi kryesor i kombëtares polake, Robert Lewandowski, i cili shënoi golin e vetëm të ekipit të tij, foli për L’Equipe pas eliminimit nga Kupa e Botës.

Dhamë më të mirën tonë. Luajtëm shumë mirë në pjesën e parë, edhe pse nuk krijuam shumë raste për gol. Më pas pësuam atë gol në minutat e fundit.

Reagimi nuk mungoi, kjo duhet të na bëjë krenarë, edhe pse humbëm dhe u eliminuam. Do doja të qëndroja më gjatë në Botëror, por mori fund.

Gjithsesi, objektivi ynë ishte kalimi i grupeve dhe ne ia dolëm”, deklaroi sulmuesi i Barcelonës, i cili gjeti golat e parë në një Kupë Bote në Katar 2022.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...