Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Keqardhja e milanistit: Donim titullin, jemi të zhgënjyer

Tijjani Reijnders ishte një nga afrimet e shumta të Milanit gjatë verës së kaluar. Mesfushori holandez u përshtat shpejt në Itali dhe u kthye në titullar te kuqezinjtë.

Objektivi i madh ishte fitimi i Serie A, por skuadra e Stefano Piolit siguroi vetëm vendin e dytë. Duke u dorëzuar përballë Interit, që dominoi kampionatin.

Ekipi i Simone Inzaghit nuk pati rival këtë edicion, duke triumfuar me diferencë të frikshme me “kushërinjtë”. Sukses që solli yllin e dytë në fanellë.

Sigurisht që jemi të zhgënjyer. Synimi ynë ishte shpallja kampionë Italie, por për fat të keq nuk ia dolëm dot. 

Lexo edhe: 

Sa më përket mua, rëndësi kishte përshtatja në Serie A dhe përmirësimi hap pas hapi. Dua të bëj më mirë sezonin e ardhshëm“.

Tre gola dhe po kaq asistime regjistroi 25-vjeçari në 34 takimet e luajtura me Milanin gjatë sezonit të parë në elitën e futbollit italian.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...