Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Keqardhje, ishim më lart sesa Interi”, zhgënjim i madh te Porto

Aventura e Portos në Champions League përfundoi me një barazim 0-0 në “Dragao”, rezultat i pamjaftueshëm për t’ia dalë ndaj Interit.

Zikaltrit e Simone Inzaghit siguruan një biletë në çerekfinale falë golit të Romelu Lukakut në takimin e parë.

Trajneri i “Dragonjve të Oportos”, Sergio Conceiçao ndihet keq për eliminimin. Ai theksoi në prononcimin pas ndeshjes se djemtë e tij dominuan në të dy takimet dhe meritonin kalimin më tej.

LEXO EDHE:

Ne jemi shumë herë më të fortë sesa Interi. Ata kanë luajtur më mirë se ne vetëm kur ishin 11 ndaj 10”, u shpreh portugezi, duke iu referuar takimit në “San Siro”.

Porto luajti prej minutës së 78’ me një lojtar më pak, ndërkohë që në sfidën e kthimit e mbylli sërish me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të Pepes.

Keqardhja është e madhe dhe 48-vjeçari e ka të vështirë ta pranojë eliminimin. “E meritonim një gol në minutat e fundit, ndeshja do të shkonte në shtesa.

Sa keq, goditëm shtyllën, më pas traversën. Në fund erdhi edhe pritja e Onanës. Ishim superiorë në të dy takimet ndaj Interit, meritonim të paktën shtesat”, u shpreh Conceiçao.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...