Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Kërcënime dhe ofendime në rrjetet sociale, një fitore ndaj Milanit i kushtoi shumë

Një nga rezultatet më surprizuese të fundjavës futbollistike që lamë pas ishte padyshim suksesi i Sassuolos në San Siro ndaj Milan me rezultatin 2-5. Protagonist absolut për emilianët ishte Domenico Berardi që ishte autor i një goli dhe një asisti, përveç një performance tejet pozitive në aspektet e tjera të lojës.

Për të festuar triumfin e madh, bashkëshortja e Berardit, Francesca Fantuzzi u shfaq mjaft aktive në rrjetet sociale. Diçka që ndezi inatin e tifozëve milanistë të cilët reaguan dhe ofenduan me fjalë të rënda bashkëshorten e Berardit, madje shkuan deri aty sa kërcënuan me jetë futbollistin.

“Nëse e shohim burrin tënd në rrugë, kemi për ta vrarë”, ishte një nga frazat që Fantuzzi nuk ngurroi ta bënte publike duke theksuar se do të merrte masa ligjore. Ndërkohë, edhe klubi i Sassuolos reagoi duke i dalë në krah lojtarit dhe bashkëshortes së tij e duke shprehur solidaritet.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...