Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Kërcënohet me vdekje, Nagelsmann: Janë 450 persona që duan të më vrasin

Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann dhe familjarë të tij janë kërcënuar me vdekje pas eliminimit të kampionëve në fuqi të Gjermanisë nga Champions League.

Bayern u eliminua në çerekfinale nga skuadra e Villarreal dhe duket se kjo gjë nuk është pritur aspak mirë nga mbështetësit e gjermaëve.

Trajneri ka zbuluar se ai së bashku me të ëmën kanë marrë mesazhe të shumta kërcënuese për jetën në “Instagram”.

“Unë mund ta kaloj krizën, por situata është ndryshe kur merr 450 mesazhe kërcënuese për jetën në ‘Instagram’. Unë marrë shpesh mesazhe të tilla edhe kur fitojmë edhe kur humbim dhe nuk i lexoj ato, shoh vetëm fillimin. Është e qartë se shumë persona duan të më vrasin, por tashmë ata po drejtohen edhe nga mamaja ime që nuk ka lidhje fare me futbollin dhe eliminimin. Kjo është pak e egër. Si e përballoj unë këtë gjë? S’më plas fare. Njerëzit mund të shkruajnë çfarë të duan, por duhet të mendojnë pak më shumë për ato çfarë thonë. Nuk arrij t’i kuptoj”-deklaroi Nagelsmann.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...