Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Kërcënon fqinjin me motosharrë, ish-portieri gjobitet me 420 mijë €

Jens Lehmann nuk ndryshon kurrë. Ish-portieri gjerman kishte një karakter të vështirë në fushë, por i tillë është edhe jashtë saj.

54-vjeçari, i cili mban rekordin si portieri me më shumë kartonë të kuq në historinë e Bundesligës, ka humbur durimin me një nga fqinjtë e tij.

Lehmann ka marrë një sharrë elektrike dhe e ka kërcënuar pas një debati të zjarrtë mes tyre.

Lexo edhe: 

Veprim për të cilin ish-portieri i Arsenal, Milan, Schalke 04, Dortmund, Stuttgart dhe kombëtares gjermane, është gjobitur me 420 mijë euro!

Lehmann, një personazh të cilit marrëzitë nuk i kanë munguar kurrë, do të paguajë nga 2 mijë euro në ditë deri në momentin që do e ketë shlyer gjithë gjobën.

Ai vazhdimisht bënte rolin e viktimës, por nuk është viktimë. Jens është agresor”, u shpreh Tanja Walter, gjykatësja që ndoqi çështjen dhe dha dënimin.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...