Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Kërkohej nga United, mbrojtësi francez: Nuk dua të gaboj!

Një nga dëshirat e merkatos për Manchester United ishte edhe mbrojtësi i Nice, Jean-Claire Todibo. “Djajtë e Kuq” ishin të gatshëm të shpenzonin deri në 34 milionë paund për mbrojtësin, megjithatë francezi mori kohë dhe kërkoi të mos nxitohej në mënyrë që të mos përfundonte në një “kartë të djegur” në Old Trafford.

Vetë 23-vjeçari thekson se kur të largohet nga Ligur 1, do ta bëjë për një skuadër me projekt të qartë dhe në të cilën do të ketë shansin të luajë si titullarë.

“Nuk dua të gënjej dhe të them se nuk e mendoj transferimin në një klub më të madh që ndër të tjera do të më ndihmonte edhe të grumbullohesha me kombëtaren. Por, këtu te Nice unë e kam vendin e garantuar dhe kur të largohem dua që të shkoj në një skuadër me plan të qartë.

Lexoni edhe:

Tani mendoj me shumë qetësi dhe nuk doja të bëja një gabim në zgjedhjen time. Do të pres derisa të më paraqitet një projekt i plotë dhe i qartë”, u shpreh Todibo.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...