Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kërkohet nga gjigantët europianë/ Haaland vendos kushte për transferimin dhe nuk është paga

I kërkuar nga gjysma e Europës, Erling Haaland ka vendosur kushtet e tij përpara se të zgjedhë klubin ku dëshiron të luajë.

Pasi ka konfirmuar se të gjitha shpresat e Borussia Dortmund janë tek ai, sulmuesi së shpejti duhet të marrë një vendim për të ardhmen, me shume klube të pasur që dëshirojnë ta kenë talentin norvegjez pjesë të tyre.

Sipas raportimeve nga mediat gjermane bëhet me dije se PSG synon 21-vjeçarit e Dortmund në rast të largimit të Kylian Mbappe, por në garë për Haaland janë edhe Real Madrid, Barcelona dhe Manchester City. Konkurrencë që mund të rrisë çmimin e këtij transferimi, por nga ana e tij, Haaland nuk e ka prioritet aspektin financiar.

Nga raportimet mësohet se norvegjezi ka ide të qarta për të ardhmen e tij. Nëse Haaland ende nuk e ka identifikuar klubin e tij të ardhshëm, kjo ndodh sepse sulmuesi nuk dëshiron të bëjë zgjedhjen e tij sipas pagës që i ofrohet, por do të presë të mësojë projektet, planet për të ardhmen dhe kiminë që mund të ketë me trajnerin e ardhshëm, pra do donte të dinte këto detaje paraprakisht.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...