Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Kërkoi zëvendësimin/ Ancelotti në ankth, “xholi” i Realit rrezikon gjysmëfinalen

Real Madrid fitoi 1-0 ndaj Getafes dhe tani fokusi total është përqendruar te Manchester City.

Të mërkurën do të zhvillohet në Etihad gjysmëfinalja e kthimit në Champions League.

Eduardo Camavinga ndjeu shqetësime në gju dhe kërkoi zëvendësimin gjatë minutave të fundit të sfidës.

Lexo edhe:

Gjendja e “xholit” francez shqetëson trajnerin Carlo Ancelotti, i cili shpreson që dëmtimi i talentit francez të mos jetë serioz.

Camavinga ndodhej në formë fantastike. Përveç rolit të mesfushorit, 20-vjeçari është aktivizuar edhe si mbrojtës i djathtë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...