Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kërkon largimin nga City, Barça e pret krahëhapur

Aymeric Laporte (28 vjeç) e ka të qartë: nuk është titullar i padiskutueshëm për Pep Guardiolën te Manchester City.

Pavarësisht se ka kontratë deri në vitin 2025, ai po mendon seriozisht të largohet nga klubi anglez verën e ardhshme.

Nëse City e lejon atë të largohet, pavarësisht se ka një kontratë të vlefshme, përparësia e tij është të shkojë në “Camp Nou”.

Barça tashmë është në dijeni të interesit të Laportes për t’u larguar nga Premier League dhe për dëshirën e tij për t’u veshur me ngjyrat “blaugrana”.

Lexo edhe:

Në fakt, në skuadrën e Barcelonës nuk ka asnjë qendërmbrojtës të majtë. Në këtë moment Marcos Alonso e kryen këtë funksion përkohësisht, duke dhënë një performancë të mirë, por Xavi Hernández kërkon një specialist dhe i pëlqen shumë Laporte.

Këtë fundjavë, në Angli, pati raportime të ndryshme se City dëshiron të nënshkruajë me Josko Gvardiol, qendërmbrojtësin kroat të RB Leipzigut.

Në këtë kontekst, Cityzens do të ishin të gatshëm të linin Aymeric Laporte të largohej.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...