Futboll

Kërkon shumë para, Bolt lihet pa stërvitje nga “Mariners”

Usain Bolt duhet të presë për t’u bërë futbollist profesionist. Rekordmeni botëror i garave 100 dhe 200 m për momentin po stërvitet me “Mariners” në Australi, madje ka shënuar edhe dy golat e tij të parë me këtë skuadër në miqësore, por duket se raportet mes drejtuesve të klubit australian dhe menaxherit të Bolt, Ricky Simms, janë acaruar disi.

Shkak për këtë është bërë diferenca që ekziston mes ofertës së bërë nga “Mariners” për Bolt dhe kërkesës së këtij të fundit, i cili duket se ka kërkuar një pagesë të konsiderueshme. Sipas “Mariners”, nëse një palë e tretë nuk kontribuon financiarisht në skuadër, për të do të jetë e vështirë që të plotësojë pretendimet e Bolt.

Duke parë këtë situatë, klubi australian mori vendimin për të pezulluar përkohësisht Bolt, në mënyrë që skuadra të mos humbasë përqendrimin në prag të ndeshjes së javës së dytë të kampionatit. Nëpërmjet një komunikate, “Mariners” i ka bërë një ultimatum xhamajkanit.

“Për të evituar çdo shpërqendrim të skuadrës për ndeshjen ndaj Melbourne City, Usain Bolt nuk do të marrë pjesë në stërvitje gjatë kësaj jave, – theksohet në komunikatën e “Mariners”. – Ai do të ribashkohet me grupin vetëm pasi të ketë nënshkruar një kontratë me klubin”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency