Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Kërkon zëvendësuesin e Lloris, Tottenham kthen sytë nga Manchester United

Tottenham është në kërkim të një portieri, për të zëvendësuar kapitenin Hugo Lloris. “ESPN” raporton se londinezët kanë zgjedhur Dean Henderson të Manchester United, me shpresën se ata do ta lënë të lirë portierin 26-vjeçar.

Momentalisht ai është pjesë e Nottingham Forest, ku ishte titullar në pjesën e parë të sezonit në Premier League.

Lexo edhe: 

Së fundmi Henderson ka kaluar portier i dytë, pasi zgjedhja e parë në shkurt u bë Keylor Navas. Tottenham e ka projektuar anglezin si numrin 1 për portën dhe në verë pritet të konkretizohen tratativat për transferimin në Londër.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...