My Video

Kësaj kapjeje në MMA nuk i shpëton dot

Rusi Zabit Magomedsharipov, në duelin me Brandon Davies, ka aplikuar një stil kapjeje që nuk të lë rrugë shpëtimi. Kundërshtarit të tij nuk i mbeti gjë tjetër, veçse të dorëzohej. Në artet marciale mikse ka një rekord prej 16 fitoresh dhe vetëm një humbje, ndërsa në UFC bilanci është 4 fitore dhe 0 humbje.

To Top