Boks

Tyson ka vendosur të kthehet në ring, Foreman i jep një këshillë

George Foreman, një emër i madh i boksit, tashmë në moshën 71-vjeçare, i ka sugjeruar Mike Tysonit, edhe ky një legjendë e ringut, që të tërhihet nga vendimi për t’iu kthyer boksit, pasi “ka bërë mjaft gjëra të mëdha” për këtë sport.

Tyson, 53 vjeç, zbuloi javën e kaluar se ai po stërvitet për një rikthim të bujshëm në ring në kuadër të një turneu bamirësie me duele me katër raunde. Ish-kampioni absolut nuk ka luftuar që kur u mposht nga Kevin McBride 15 vjet më parë, por ka thënë se ai dëshiron të luftojë përsëri dhe “të bëjë para për të ndihmuar disa të pastrehë dhe “shkërdhata” të prekur nga droga, si unë”.

Por Foreman, i cili u bë kampioni më i vjetër i peshave të rënda kur ishte 45 vjeç, në vitin 1994, i është lutur Tysonit që të rishqyrtojë vendim e tij. Duke folur për World Boxing News, Foreman tha: “Tyson ka bërë mjaft gjëra të shkëlqyera për boksin. Nuk ka më nevojë për të tjera. Ai bën është pjesë e “Hall of Fame”, ishte një boskier i fortë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency