Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Këto katër-pesë muaj më kanë gëzuar”, portugezi dëshiron qëndrimin te Chelsea

Joao Félix dëshiron të qëndrojë te Chelsea. Portugezi, i huazuar nga Atlético që nga janari, nuk e fsheh dëshirën për të vazhduar në “Stamford Bridge” përtej kohëzgjatjes së huazimit të tij (përfundon më 30 qershor).

“Do të doja shumë të vazhdoja këtu”, ka deklaruar sërish nënshkrimi më i shtrenjtë në historinë e Atleticos së Madridit.

Joao, gjithsesi, e pranoi se ende nuk e di se çfarë do të ndodhë me të sezonin e ardhshëm:

“Ende nuk e di të ardhmen time, por këta katër apo pesë muaj më kanë gëzuar”, vijoi portugezi.

Lexo edhe: 

Mbetet për t’u parë nëse londinezët do të pranojnë të paguajnë shumën 100 milionë euro që dëshiron Atlético. Nëse klubet e mëdha nuk do të jenë të gatshme ta paguajnë këtë shumë, nuk përjashtohet mundësia që portugezit t’i zgjatet huazimi edhe një vit tjetër në “Stamford Bridge”.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...