Ligue 1

“Këtu vazhdoj rritem”, Mbappe: Pse zgjodha PSG-në para Realit

Kylian Mbappe zgjodhi PSG-në, dhe jo Real Madrid. Ylli francez pranoi ofertën e kampionëve të Francës, duke firmosur rinovimin e kontratës deri në vitin 2025. “Jam shumë i lumtur që do të qëndroj këtu. Jam i bindur që mund të vazhdoj të rritem brenda një klubi që i jep vetes të gjitha mjetet për të performuar në nivelet më të larta.

Jam gjithashtu shumë i lumtur që mund të vazhdoj të përmirësohem e zhvillohem në Francë, vendi ku u linda dhe u rrita. Dua të falënderoj presidentin Al-Khelaifi për besimin, mirëkuptimin dhe durimin. 

Gjithashtu edhe për të gjithë tifozët e PSG-së, në Francë dhe mbarë botën, për afeksionet e tyre të panumërta të dashurisë, veçanërisht muajt e fundit. Së bashku, të bashkuar dhe ambiciozë, do të bëjmë gjëra magjike!”.

Nuk mungoi edhe komenti i presidentit Nasser Al-Khelaifi, jashtëzakonisht i lumtur për faktin që triumfoi në duelin e nervave me Florentino Perez, duke bindur sulmuesin të mos largohej nga “Parc des Princes”. “Rinovimi me Kylian shënon një moment të jashtëzakonshëm në historinë e klubit, një lajm i madh për të gjithë tifozët tanë në mbarë botën.

Që prej momentit kur u bë pjesë e familjes tonë, pavarësisht moshës së re, Kylian ka bërë mrekulli në të gjitha nivelet. Duke zgjatur kontratën e tij me PSG-në, ai bëhet qendror në projektin e klubit për vitet në vijim, brenda dhe jashtë fushës. Jam shumë krenar dhe shumë i lumtur, për Kylian, për tifozët tanë dhe klubin tonë, ne po hapim faqet më të bukura të historisë tonë”, theksoi kreu i klubit francez.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency