UFC

Khabib, gati të bëhet futbollist: Kam folur me Ronaldon, klubi im…

Lista e futbollistëve që u janë dedikuar sporteve të tjera pas përfundimit të karrierës së tyre, ose para saj, sigurisht që nuk është e shkurtër. Hokej, golf, basketboll…, shumë lojtarë kanë zgjedhur të bëjnë këtë kapërcim në jetën e tyre. Edhe legjendat e sporteve të tjera janë përpjekur të futen në botën e futbollit, ndër të cilët veçohet Usain Bolt. Tani është radha Khabib Nurmagomedovit?

Luftëtari rus UFC-së, i cili e mbylli karrierën në vitin 2020 me triumf, ka treguar se është gati të luajë futboll. Një mik i madh i Cristiano Ronaldos, 32-vjeçari do të dëshironte të hynte në botën e futbollit profesionist.

“Të luash futboll në një nivel profesional është një ëndërr e fëmijërisë, në fund të fundit, futbolli është mbreti i sportit. Kam biseduar për këtë me presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin, me pronarin e PSG-së dhe me Cristiano Ronaldon.”

Përvoja e njeriut më të shpejtë në planet, Usain Bolt, si futbollist, nuk shkoi shumë mirë, por Khabib beson se do të bëjë më mirë se ish-atleti nga Xhamajka. Por në cilën skuadër? Vështirë të thuhet, por sigurisht që ka preferencat e veta:

“Spartaku i Moskës pa dyshim që është fantastik, por klubi i ëndrrave të mia është Real Madridi”.

Ndeshja e tij e parë që e ka ndjekur me shumë kërshëri ka qenë midis Real Madridit dhe Juventusit, ku aktualisht luan miku i tij, Cristiano Ronaldo:

“Më kujtohet që pashë 90 minuta futboll për herë të parë në sfidën Real-Juventus, në vitin 1998, pra finalen e Ligës së Kampionëve. Mbaj mend që Pedrag Mijatovic shënoi nga pozicioni jashtë loje, por rëndësi ka që fituam.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency