Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Khedira: Buffonit i mungon një trofe, e ndihmojmë ta fitojë

Sami Khedira ka deklaruar së ndihet i keqardhur për mbetjen e Italisë jashtë kampionatit botëror, pasi aty luajnë shumë shokë skuadre. Mesfushori i Gjermanisë veçoi mbi të gjithë, portierin Gigi Buffon, që humbi mundësinë të luante edhe një herë të fundit në këtë kompeticion ndërkombëtar.

“Buffon është një legjendë e gjallë, një sportist dhe njeri i mrekullueshëm. Të shohësh atë në lot, nuk është mirë as për italianët, dhe as për të tjerët. Më vjen keq që u eliminuan, mbi të gjitha sepse aty luajnë shumë shokë skuadre. Gjithsesi, kam besim se ata do të dinë të ringrihen shumë shpejt, sepse i kanë bazat për ta bërë këtë”, tha Khedira.

Mesfushori i Gjermanisë dhe Juventusit, theksoi se kapitenit të bardhezinjve i mungon vetëm një trofe, Championsi dhe se skuadra do mundohet ta ndihmojë të realizojë këtë objektiv.

“Jam i lumtur që e kam takuar dhe kam fatin ta kem shok skuadre Buffonin. E di që i mungon vetëm një trofe, që është Liga e Kampionëve, ndaj ne të gjithë jemi të gatshëm të japim maksimumin, që ai të realizojë edhe këtë objektiv, para se të tërhiqet nga futbolli i luajtur”, u shpreh mesfushori i Juventusit.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...