Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kimmich drejt Premier Leagues, planifikohet transferimi i bujshëm

Kimmich

Joshua Kimmich drejt transferimit te Manchester City. Media angleze raporton se mesfushori gjerman nuk ka raporte aspak të mira me trajnerin aktual të Bayernit të Mynihut, Thomas Tuchel.

Pikërisht për këtë arsye, ai ka refuzuar edhe zgjatjen e kontratyës që i skadon në verën e 2025-ës, teksa nga situata ëshët gati të përfitojë Pep Guardiola, i cili e njeh mirë që nga koha kur të dy ishin pjesë e Bayernit të Mynihut.

Ka qenë pikërisht trajneri spanjoll ai që e ka shndërruar Kimmish nga një mbrojtës krahu, në një mesfushor qendre dhe është gati ta marrë me vete në Premier League.

Lexo edhe:

Në Angli janë të bindur se negocuiatat mes palëve kanë nisur dhe madje nuk përjashtojnë as mundësinë e transferimit të Kimmich në Premier League që në muajin janar.

Megjithatë Bayerni nuk është një klub që shet lehtë futbollistët e tij dhe aq më tepër në janar. Klubi bavarez do të duhet të gjejë më parë zëvendësuesin, që sipas gjasave do të jetë portugezi Palhinha i Fulham, i cili ishte pranë transferimit te Bayerni edhe në verë, por operacioni dështoi për çështje kohe.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...