Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kimmich te Barcelona? Bayerni e ka “piketuar” pasuesin e gjermanit

Sipas informacioneve të prestigjiozes gjermane “Bild”, mesfushori anglez, Declan Rice, konsiderohet alternativa ideale për të zëvendësuar Joshua Kimmich, emri i të cilit orë e fundit është lidhur me një transferim të mundshëm te Barcelona.

Declan Rice e përfundon kontratën e tij në vitin 2024 me West Hamin dhe, megjithëse ka mundësi ta zgjasë atë deri në vitin 2025, gjithçka tregon për një ndryshim peizazhi në dritaren e ardhshme të transferimeve.

Lexo edhe:

Kjo është një kërkesë e shprehur nga Tuchel dhe vlera e anglezit në treg, sipas Transfermarkt, është 80 milionë euro.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...