Volleyball

Kina befason Amerikën, Gjermania fiton me vështirësi

Në Botërorin e volejbollit për femra që zhvillohet në Japoni , Gjermania nuk e pati aspak të thjeshtë të fitonte përballë Porto Rikos në takimin e vlefshëm për fazën e dytë të eventit në grupin E. Seti i parë nisi mirë për gjermanet të cilat ia dolën të fitonin në shifrat 25-23, teksa në setin e dytë porto rikanet surprizuan kundërshtaren duke e mposhtur 27-25. Seti i tretë u karakterizua nga rivaliteti i lartë, aty ku gjermania nuk e pati të thjeshtë të fitonte, pasi Porto Riko provoi të bëntë rezistencë, gjithsesi në fundin e saj ekipi i drejtuar nga Felix Koslovski e mbylli në shifrat 29-27. Seti i 4-ët dhe i fundit sërish ishte i ashpër gjithsesi gjermanet u treguan më të sakta në lojën e tyre dhe e mbyllën me rezultatin 25-22. Suksesi e ngjit Gjermaninë në vendin e 5-të me 14 pikë, ndërsa Porto Riko në vendin  e 7-të me 6 pikë duke regjistruar kështu dhe disfatën e 5-të rradhazi në Botërorin e volejbollit për femra.

Befason Kina në ndeshjen e grupit F. Përfaqësuesja aziatike ia doli të fitonte përballë Shteteve të Bashkuara të Amerikës 3-0. Amerikanet vinin si favorite, por parketi reflektoi të kundërtën.

Seti i parë nisi dhe përfundoi me dominim i Kinës duke mos i dhënë aspak mundësi reagimi kundërshtares dhe në fund fituan 25-17. Në setin e dytë, Amerika provoi të japë shënja jete, por pavarësisht përpjekjeve maksimale fundi ishte sërish i njëjtë, Kina fiton në shifrat 26-24.  Seti i tretë dhe i fundit nuk ka histori, aziatiket sërish më të sakta, amerikanet larg pritshmërive me Kinën që fitoi 25-18. Për aziatiket ndeshja e rradhës ndaj Rusisë është vendimtare për kualikimin për në Final Six e njëjta gjë vlen edhe për Shtetet e Bashkaura të Amerikës në sfidën kundër italianeve të cilat tashmë e kanë siguruar kualifikimin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency