Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Kishte firmosur me 200 klube”, Cruyff: Askush nuk i besonte fjalët e tij!

Drejtori sportiv i Barcelonës, Jordi Cruyff është ndalur te situata e Ousmane Dembele në prononcimin për Mundo Deportivo. Drejtuesi i klubit katalanas komentoi marrëveshjen e siguruar në verë në lidhje me rinovimin e sulmuesit francez deri në vitin 2024.

Ne po bisedonim me Dembele, por sipas shtypit ai kishte nënshkruar me 200 klube të ndryshme, edhe pse lojtari gjithmonë thoshte se donte të qëndronte në Barcelonë. Dhe ai qëndroi këtu me ne, pavarësisht se ishte lojtar i lirë.

Ai zgjodhi të vijonte karrierën te Barcelona. Ai është treguar vërtet i respektueshëm dhe ne jemi shumë të lumtur që do e kemi sërish pjesë të skuadrës”, u shpreh djali i legjendës Johan Cruyff.

Dembele ka nisur sezonin e gjashtë në “Camp Nou”, aty ku u transferua për 140 milionë euro nga Borussia e Dortmundit në gushtin e vitit 2017.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...