Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Kishte qindra njerëz vërdallë”, mbrojtësi ndërron jetë në moshën 23-vjeçare

Një tragjedi ka tronditur futbollin anglez! Cody Fisher luante si mbrojtës me Stratford Town, një skuadër gjysmëprofesioniste që garon në Ligën e Futbollit Jugor.

Ai ishte në shoqërinë e disa miqve të tij në një klub nate në Birmingham mbrëmjen e “Boxing Day”. Disa persona i janë afruar dhe e kanë goditur me thikë, duke i marrë jetën në moshën 23-vjeçare!

Ne e dimë se kishte qindra njerëz në vendngjarje. Ne kemi folur me disa prej tyre, por ende duhet të dëgjojmë të tjerë dëshmitarë që kanë parë apo filmuar ngjarjen”, raportoi policia angleze.

Stratford reagoi me një postim në rrjetet sociale: “Jemi të gjithë të trishtuar për këtë humbje tragjike. Ngushëllime të sinqerta për familjen dhe miqtë e Cody-t. Mendimet dhe lutjet tona janë me ju në këtë moment të vështirë”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...