Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Kjo është Bundesliga”, Fischer-Kruses: Futbolli nuk është një kopsht zoologjik

Trajneri i Union Berlin, Urs Fischer, i është kundërpërgjigjur komenteve të bëra nga Max Kruse pasi sulmuesi zbuloi se ai filloi të ishte gjithnjë e më i pakënaqur përpara se të largohej nga klubi për në Wolfsburg muajin e kaluar.

Pas kalimit të tij në Wolfsburg muajin e kaluar, Max Kruse ka zbuluar se marrëdhënia e tij me trajnerin e Union Berlin, Urs Fischer, u prish gjatë kohës së ishte te Union Berlin, veçanërisht gjatë këtij sezoni.

Duke folur për “DAZN” të dielën, Fischer iu përgjigj deklaratave të Kruse, duke thënë:

Kjo është Bundesliga, futbolli me pagesë nuk është një kopsht zoologjik. Unë nuk kam punë për të përmbushur dëshirat. Kështu funksionon dhe mund ta pranoj që ai nuk ishte i kënaqur me disa nga vendimet e mia.”-tha tekniku

Wolfsburgu përfitoi nga një klauzolë lirimi prej 5 milionë euro në kontratën e Kruse për ta nënshkruar atë nga Unioni.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...