Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Klaassen mbyll merkaton e Interit, çfarë sjell ndryshe mesfushori holandez

Klaassen mbyll merkaton e Interit
Klaassen mbyll merkaton e Interit

Davy Klaassen duket se do të jetë edhe futbollisti që mbyll merkaton e Interit, me holandezin 30-vjeçar që ka ardhur me parametra zero dhe ka firmosur për dy sezone me milanezët.

Ashtu siç pati deklaruar Marotta ditën e djeshme, zikaltrit zgjodhën një mesfushor me cilësi ndryshe nga ata që kanë në organikë dhe pikërisht Klaassen pritet t’i japë diçka tjetër skuadrës së Inzaghit në fushë.

Kjo pasi mesfushorëve aktualë të Interit u mungojnë centimetrat, të cilat Klaassen i ka, pasi ka treguar se është shumë i fortë në luftën në ajër, por edhe në dyluftime.

Lexo edhe:

Gjithashtu Klaassen njihet edhe si futbollist me nuhatje të mirë për golin, cilësi që në mesfushën zikaltër ka treguar se e ka vetëm Nicolo Barella. Në tre sezonet e fundit me Ajaxin, Klaassen ka regjistruar gjithmonë numër dyshifror golash të shënuar, teksa në 136 ndeshje, ka dërguar topin në rrjetë 36 herë.

Tashmë i takon Simone Inzaghit që ta përfshijë sa më shpejt në manovrën zikaltër të lojës, për ta shndërruar në një pikë të rëndësishme të ekipit, pasi eksperienca dhe cilësia nuk i mungojnë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...