Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Klasifikimi i veçantë/ Fenerbahce, skuadra me më shumë gola në Katar

Në “Katar 2022” deri tani janë luajtur rreth 20 ndeshje, praktikisht 1/3 e totalit (janë 64 sfida gjithsej), prandaj është e drejtë të bëhet një bilanc që merr në konsideratë klubet më “prodhimtare”, d.m.th. ato që deri tani mund të numërojnë shumicën e golave ​​të shënuar nga lojtarët në pronësi të tyre.

Në vend të parë në këtë renditje speciale është Fenerbahçe me katër gola. Merita i takon veçanërisht Enner Valencias, i cili me tre golat e tij në dy ndeshje, momentalisht është në vendin e parë në tabelën e golashënuesve.

Tregolëshit të Valencias i duhet shtuar goli i Michy Batshuayi. Partneri i tij në sulm në Turqi (Fenerbahce) shënoi për Belgjikën kundër Kanadasë në fitoren 1-0 të “Djajve të Kuq” në debutimin e tyre në Grupin F.

Një pozicion prestigjioz në sytë e gjithë botës për Fenerbahçen, përballë një tresheje të frikshme: Barcelona-​PSG-Milan. Ferran Torres (dy gola kundër Kosta Rikës) dhe Gavi (Barcelona) gjetën rrugën e rrjetës te Spanja, ndërsa PSG përfaqësohet nga golat e Messit, Soler dhe Mbappé. Nga ana tjetër, Giroud (dygolësh ndaj Australisë) dhe Rafael Leão janë golashënuesit e Milanit në këtë Botëror.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...