Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Klauzola favorizon PSG, drejtori Campos “urdhëron” rikthimin e talentit në Paris

Paris Saint German në merkaton verore largoi nga ekipi talentin 19-vjeçar Xavi Simons. Holandezi u rikthye në vendlindje me ekipin e PSV, ku po shkëlqen këtë sezon me parqitjet e tij. Në nëntë përballjet e para, Simons ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhururar tre asist. 19-vjeçari së bashku me shokun e ekipit Gakpo udhëheqin listën e golashënuesve në Eredivisie.

Shkëlqimi i Simons është vënë re edhe nga drejtuesit e francezëve që mesa duket janë bërë pishman që e larguan nga ekipi. Së fundmi sipas mediave, kampionët e Francës janë të favorziuar për ta rikthyer në Parc des Prince lojtarin për shkak të një klauzole të përfshirë në kontratë.

Drejtori, Luis Campos dëshiron që Simons të rikthehet në Francë dhe Paris Saint German mund të blejë kartonin e mesfushorit për 10 ose 12 milion euro. Edhe vetë drejtori i përgjithshëm i PSV, Brands e ka pranuar që ekziston një klauzolë në kontratën e Simons dhe së shpejti ai mund të largohet nga Hollanda. Mesfushori në sezonin 2021-2022 me Paris Saint German luajti vetëm gjashtë sfida në Ligue 1 duke mos e gjetur rrugën e rrjetës në asnjë rast.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....