Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Klinsmann: Është turp të shohësh një sulmues të madh si Lewandowski të lënë vetëm

Jurgen Klinsmann, ish-trajneri i Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka komentuar për “BBC” kualifikimin e Polonisë, e cila falë golavarazhit më të mirë e ka kaluar Meksikën.

Si ish-qendërsulmues, ai nuk mund të mos vëzhgonte sesi në skuadrën polake keqpërdoren cilësitë e Lewandowskit.

“Më vinte shumë keq për Robert Lewandowski në sulm, sepse ai ishte i vetëm. Ai është një nga sulmuesit më të mirë në botë, por Polonia nuk është e mjaftueshme për të. Ai krijoi vetëm një rast në të gjithë ndeshjen. Ata thjesht prisnin të shihnin se çfarë po ndodhte në ndeshjen tjetër dhe ky ishte vendimi i trajnerit. Polonia nuk rrezikoi asgjë sot, ata thjesht luajtën sikur po llogaritnin sa gola mund të kishin pësuar në bazë të ndeshjes Meksikë-Arabia Saudite”-tha legjenda gjermane.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...