Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Klodian Duro rikthehet në stol, merr drejtimin e skuadrës dardane

Klodian Duro rikthehet në stol. Ish-mesfushori i njohur i kombëtares shqiptare, është emëruar si trajneri i ri i Gjilanit. Duke zëvendësuar Zekirija Ramadanin në stolin e “Skifterave”.

Kjo do të jetë aventura e dytë në futbollin dardan për Duron, i cili drejtoi edhe Feronikelin në periudhën tetor 2020-maj 2021.

Lexo edhe:

45-vjeçari nga Elbasani, ka drejtuar më parë edhe Kukësin, Kamzën, Luftëtarin dhe Lushnjen në futbollin shqiptar.

Me skuadrën verilindore ia doli të fitonte Kupën e Shqipërisë në edicionin 2015/2016.

Duro rikthehet në Kosovë, me objektivin për të luftuar për titullin kampion me skuadrën e Gjilanit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...