FA Cup

Klopp: Do të respektojmë pushimin dimëror, ndaj Shrewsbury në stol Critchley

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se nuk do të jetë në krye të “The Reds” në ndeshjen e kthimit në FA Cup ndaj Shrewsbury më 5 ose 6 shkurt. Asyeja është planifikimi i një pushimi të shkurtër dimëror nga Premier League.

Ndeshja e dytë ndaj Shrewsbury, në “Anfield”, do të prishte pushimin dyjavor dimëror që Klopp dhe skuadra e tij e skuadrës së parë kanë planifikuar gjatë kësaj periudhe.

Klopp tha se skuadra që do të zbresë në fushë do të drejtohet nga trajneri i Liverpoolit U-23, Neil Critchley, sikurse ndodhi edhe në çerekfinalen e Kupës së Ligës në Aston Villa në dhjetor, ndërsa skuadra e parë ishte duke marrë pjesë në Botërorin e Klubeve në Katar.

“Ne kemi marrë një letër në prill nga Premier League që duhet të respektojmë pushimin e dimrit për lojtarët. Nuk lejohen ndeshje miqësore ndërkombëtare ose lojëra të tjera konkurruese. Dhe ne do ta respektojmë atë.

U thashë djemve më parë se do të kenë pushim dimëror. Tani nuk mund t’ia heqim edhe këtë pushim që kanë. Pra, kjo është zgjidhja jonë.

Klopp shpreson që futbollistët e rinj dhe Critchley do ta fitojnë ndeshjen, ndryshe nga sa ndodhi në fushën e Aston Villa në fund të vitit të kaluar.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency