Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Klopp feston më në fund, Liverpooli firmos me kapitenin e Kombëtares

Liverpooli gjen më në fund një mesfushor “shkatërrues”. Pasi dështuan në garën me Chelsea për shërbimet e Caicedos dhe Lavias, The Reds janë përforcuar me një japonez.

Wataru Endo është futbollisti më i ri i skuadrës së Jurgen Klopp. 30-vjeçari zbarkon në “Anfield” nga Stuttgarti për rreth 18 mln euro.

Përveç mesfushorit me tipare mbrojtëse, Endo bën mirë edhe rolin e qendërmbrojtësit në rastet e nevojshme.

Lexo edhe: 

Jam shumë i lumtur dhe tepër i emocionuar që i bashkohem një klub të madh si Liverpooli. Ndjesi e mrekullueshme, ëndërr e realizuar.

Gjithmonë kam ëndërruar të luaj në Premier League dhe me një nga klubet më të mëdha në botë. Më në fund ia dola ta realizoj”, theksoi Endo.

Futbollisti aziatik numëron 50 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren e Japonisë, aty ku mban shiritin e kapitenit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...