Premier League

Klopp: Herët a vonë, do ta festojmë titullin edhe me tifozët

Pas 30 vitesh pritje, Liverpooli është shumë pranë rikthimit te titulli kampion këtë sezon dhe me rifillimin e kampion atit anglez, do t’i mjaftojnë vetëm dy fitore për të qenë matematikisht fituesit e rinj të Premier League.

Një vit më parë triumfuan në Ligën e Kampionëve, ndërsa këtë sezon “The reds” kanë qenë të jashtëzakonshëm në kampionat, ku kanë krijuar një shkëputje prej plot 25 pikësh me Manchester Cityn ndjekës.

Megjithatë ndonëse titulli pritet të vijë pas 30 vitesh, situata e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit, do t’i detyrojë “të kuqtë” që të festojnë pa praninë e tifozëve, ndërsa trajneri Jurgen Klopp e ka një mesazh për ta tani.

“Sigurisht që do të vijë një moment, kur do të na lejohet të festojmë me tifozët dhe do ta bëjmë këtë në mënyrën më të mirë të mundshme. Tani u kërkojmë të qëndrojnë të sigurt në shtëpi dhe ne do të mundohemi t’ua shpërblejmë me performanca spektakolare në fushën e lojës”, deklaroi Klopp.

Liverpool do të rikthehet në fushë më datën 20 qershor, në orën 16:00, në derbin përballë Evertonit, ndërsa për t’u shpallur kampion, i mjafton të marrë vetëm 6 pikë në 9 takime të mbetura.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency