Premier League

Klopp kritikon ekipin: Ndeshje e dobët, nuk meritonim më shumë se një pikë

Liverpooli e nisi me një barazim 2-2 sezonin 2022/2023 në Premier League. Skuadra e Jurgen Klopp kaloi dy herë në disavantazh në fushën e Fulhamit, por golat e Darwin Nunez (debutoi me gol në kampionat) dhe Momo Salah evituan humbjen e “The Reds”.

Trajneri gjerman foli hapur pas ndeshjes, duke deklaruar se Liverpooli luajti keq. “Morëm një pikë nga një ndeshje e keqe nga ana jonë. Qëndrimi i ekipit nuk ishte i duhuri në fillim të takimit, nuk meritonim më shumë se një pikë.

Performanca jonë ka nevojë për një përmirësim të ndjeshëm. Ne bëmë të kundërtën e asaj që donim të bënim. Gjykimi? Arbitri nuk ndikoi fare në rezultat”, theksoi trajneri gjerman, dukshëm i mërzitur për lojën e ekipit të tij.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency