Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Klopp kurioz për shpenzimet e Chelsea-t: Nuk flas pa praninë e avokatit!

Chelsea ishte padyshim “mbretëresha” e merkatos dimërore me “Blutë e Londrës” që shpenzuan shuma marramendëse për të transferuar në Stamford Bridge emra si Enzo Fernandez, Joao Felix, Mykhailo Mudryk apo edhe talentin e mbrojtjes Badiashile. Të gjitha këto transferime i bëjnë shumë përshtypje trajnerit të Liverpool, Jurgen Klopp i cili së fundmi shprehet se nuk mund të thotë atë që mendon rreth shpenzimeve të Chelsea-t pa praninë e avokatit.

“Transferimet e Chelseat sigurisht që më bëjnë përshtypje, por nuk do të flas asgjë pa praninë e avokatit. Këtë pjesë të biznesit nuk e kuptoj, këtu po flasim për shifra të mëdha. Janë lojtarë të shkëlqyer ata që ka transferuar Chelsea dhe unë i uroj për këtë.

Por, ajo që nuk kuptoj është fakti se si është e mundur që të transferohen të gjithë këto emra, megjithatë nuk është në përgjegjësinë time të shpjegoj shpenzimet e klubeve të tjera.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...