Angli

Klopp merr përsipër fajin: E këshillova gabim Mane, ndonjëherë është më mirë ta “qep gojën”!

Liverpool iu gëzua trofeut të tetë në Fa Cup, teksa siguruan triumfin pas 16-vitesh pritje pasi mposhtën nga pika e bardhë në finale Chelsean. Të besuarit e trajnerit Jurgen Klopp ishin më të qetë nga 11-metrat edhe pse një nga lojtarët kryesorë të skuadrës dështoi përballë portierit Mendy.

Bëhet fjalë për Sadio Mane me senegalezin që u ndal nga bashkëkombasi i tij në portën e Chelsea, ndërsa pas sfidës, tekniku Jurgen Klopp e mori në mbrojtje sulmuesin duke theksuar se e kishte këshilluar gabim.

“Në penalltinë e Mane, 50% është faji im. I thashë se portieri Mendy e dinte mënyrën si godiste dhe e këshillova të ndryshonte stil. Ndonjëherë unë bëj mirë ta “qep gojën”. Por, e rëndësishme është që ia dolëm të siguronim objektivin pas një ndeshje të jashtëzakonshme. Për goditjen e penalltive ne punojmë me një kompani të specializuar në neuroshkencë dhe ky trofe është edhe një dedikim për ta”, u shpreh Klopp.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency