Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Klopp: Në pjesën e parë ishim mirë, por pas golit të tretë u hapëm shumë

Pas disfatës 4-1 ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp deklaroi se në pjesën e parë ishin mirë.

Duke folur për mediet pas këtij takimi zhgënjyes, tekniku theksoi se gjithçka ndryshoi pas pësimit të dy golave të shpejtë ne fraksionin e dytë, moment që sipas tij e çorientoi skuadrën.

Lexo edhe: 

“E nisëm mirë, realizuam një gol të bukur, por në pjesën e dytë gjithçka shkoi keq. Pas pësimit të dy golave të shpejtë në pjesën e dytë, City mori të gjithë kontrollin e sfidës dhe posedimin e topit. Është totalisht e papranueshme, për të qenë i sinqertë. Pas këtij momenti u hapëm shumë dhe ata mund të bënin çfarë të donin. Më pas ata shënuan vetëm një gol tjetër dhe kjo është gjë e mirë të paktën. Në fund, ne patëm disa momente reagimi, por në përgjithësi është e papranueshme. Vetëm pas tre ditëve ne do të luajmë përsëri kundër një ekipi tjetër të fortë. Nesër është një ditë e madhe për ne sepse duhet të punojmë me atë që pamë sot, pasi është diçka që po e shohim shpesh kohët e fundit.”-deklaroi Klopp

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...