Merkato

Klopp “troket” sërish në dyert e Wolves, kërkon blerjen e sulmuesit spanjoll

Liverpool pagoi rreth 45 milionë euro në arkat e Wolves për të marrë shërbimet e sulmuesit portugez Diogo Jota në shtator të këtij viti, megjithatë Jurgen Klopp pritet të trokasë sërish në janar në dyert e klubit nga West Midlands.

Kjo pasi tekniku gjerman duket i fiksuar për të sjellë në “Anfield Road” mesfushorin anësor Adama Traore, i cili ka spikatur me fanellën e Wolves gjatë dy sezoneve të fundit dhe ka tërhequr vëmendjen mbi të gjitha me shpejtësinë e tij.

Spanjolli 24-vjeçar është një futbollist që mund të luajë qoftë si mbrojtësi krahu, qoftë si sulmues krahu dhe pikërisht për këtë arsye Klopp është gati të kënaqë pretendimin prej 50 milionë eurosh të Wolvesit dhe të sjellë Traore në Liverpool.

Aktualisht “the reds” janë të kompletuar në të gjithë pozicionet ku mund të luajë Traore, por me një sezon kaq të ngjeshur, Klopp ka nevojë për një lojtar si spanjolli, që mund të jetë një alternativë e vlefshme si për mbrojtësit e krahut, ashtu edhe për sulmuesit anësorë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency